OMDC 047 - James Mwangi Maina


 

Má již adoptivní rodiče - paní Eva Hurtíková a Veronika Marečková

E.Hurtikova@seznam.cz 
verenike1@centrum.cz

                                                děkujeme

 

12874088221287408827

 

Narozen: přesné datum se neví - 5 let

Pohlaví: Mužské

Barva očí: Tm. hnědá

Barva vlasů: Černá

Zdraví: Horší ( POOR ) - nevím přesně co, zjistím v srpnu

Mluví: Kikuyu

Žije: Za městem Nanyuki v rozpadlé chatrči

Škola: první stupeň STD Icabanga pry

Matka - žije,

Otec - zemřel

Tekoucí voda: Ne

Elektřina: Ne

Latrína: Ano

Místo na spaní: Postel

Způsob tepelné přípravy stravy: Dřevo

Konstrukce domova: stěny prkna, bláto

Měsíční příjem rodiny: 150,- Kč

Talenty: -

Záliby: -

Moje zápisky ze srpna 2010. Moje zápisky ze srpna 2010. James žije s matkou, která je HIV pozitivní. Je jí 46 let. Žije ještě se sestrou, které je 11 let a ta je HIV pozitivní od matky. James byl již 6x na testech z prstu a všechny vyšly negativní, ale byly to testy z prstu. Chceme ho převést do Nanyuki do nemocnice, aby mu vzali krev a poslali ji na rozbor do Nairobi k přesnějším výsledkům. Do teď na to nebyly peníze. Nyní již můžeme, jakmile Hellen bude mít čas. Chodí do Primary school do 1 třídy. Je patnáctý ze 32 dětí - něco jako u nás vysvědčení. Z vašich fotek byl ohromen a velmi šťastný, že má nové rodiče, kteří mu v životě pomůžou. Vaši fotku si vyvěsil na zeď slumového domku. Přál by si v lednu při mé další návštěvě od nových rodičů oblečení a botičky. Boty č. 36 a výška 117cm. Ale to asi vypadá, že již díky 72 adoptivních dětí nebudu schopen odvést vše pro děti v 1 kufru a budu to muset nakoupit tam. Jinak zdraví dobré.

 


Životopis:

Matka Jamese je HIV pozitivní a otec mu zemřel. Matka díky nemoci nemůže již vykonávat kvlitní práci a James velmi strádá. Přestal chodit do školy, jelikož matka nemá na zaplacení školného. Více info zjistím v srpnu 2010 při další cestě do Keni.

Důležité:

 Při následných platbách vždy uvádějte do v.s. číslo dítěte např 001,025,036... a do textu ( zpráva příjemci ) napište toto: Adopce, splátka pro dítě příklad -James Mwangi únor 2010.

Díky - Ahoj Jirka

Pro Jamese je potřeba 15 000,- Kč / rok

1250- měsíčně

 

Vyplněním formuláře nám zašlete zprávu.

2011
2010
James Mwangi Maina 1
U Jamese doma předávám jídlo
James Mwangi Maina 2
James Mwangi Maina 3
Sarafina Kaari (8 let)
Od narození má AIDS, kterým se nakazila krví od své matky. Maminka jí zemřela před 2 roky na AIDS. Žije s prababičkou a pěstouny. Spí na hliněné podlaze v domě z plechů a prken..

Více se o Sarafině dozvíteenglish
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Expedice-World.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. Destination City Guides By In Your Pocket TOPlist
RF-HOBBY