2.1. 2012 - Nové info ČTĚTE


Dobrý den vážení adoptivní rodiče,

po dohodě s panem Perglem,  došlo ke změně v osobě informačního koordinátora pro ČR. V návaznosti na to bych se Vám ráda představila.

Jmenuji se Hanka Šináglová, bydlím v Mníšku pod Brdy a zabývám se profesionálním úklidem. V nadaci OMDC mám adoptované 4 děti, dvojčata Ruth a Naomi, Samsona a malého Kish Kishka.

Keňu jsem navštívila několikrát, budu Vaše spojka mezi Keňou a Českou republikou a budete ode mne dostávat maily s informacemi o Keni a dětech. Ráda Vám budu k dispozici v sebemenších otázkách o této krásné zemi. Přála bych si, aby se Vaše dotazy začaly množit a já si mohla udělat jasnou představu o tom co Vás zajímá. Jde mi o to, abych vám mohla podávat ucelené informace. Kontaktovat mne můžete:

- na tomto mailu, hanka@omdc.cz
- telefonu 775 909 402      
- a nebo na Facebook Aknah Hanka


Blíží se odlet pana Pergla do Keni a z předchozích mailu s informacemi není úplně zřejmé co je možné a co není. Pan Pergl letí sám a proto není možné poslat velké dárky. Vyberte prosím pro děti malé osobní dárky, z kterých budou mít radost, protože jsou přímo od Vás. Pokud budete chtít dětem dopřát něco navíc, máte možnost poslat peníze na účet OMDC, za které se v Keni nakoupí. Bohužel z časových a finančních důvodů není možné odvézt všechny děti do města. Věci se koupí před cestou za nimi a věci se jim dovezou. Jimi Cariuki zná všechny velikosti a určitě rád pomůže s výběrem vhodného oblečení.

Možností je několik:
již zmiňovaná postel s matracemi, toto je nákladnější dárek, ale v žádném  případě není podmínkou. Děti jsou zvyklé, že postel nemají. A deka je v chladných večerech taky zahřeje.
Orientační ceny: deka 300,- Kč, polštář 200Kč, matrace 1000,- Kč, postel dvojpodlažní 3500 Kč, jedna postel 2000,- Kč  + doprava – záleží na vzdálenosti, počítejte cca 200-500 Kč

Další možností jsou boty a oblečení „na doma“ a spodní prádlo, tílka, ponožky, slipy či kalhotky. Ve škole děti mají uniformy, školní a odpolední, ale když jdou domu nemají co na sebe a boty také mají ke školní uniformě, ale již nemají tenisky či sportovní boty na mimoškolní aktivity. Večer bývá velká zima, teplý svetr, nebo „zimní“ bunda přijdou vhod.
Orientační ceny: pevné tenisky 400,- Kč, plátěné 100,-Kč, spodní prádlo 80,- až 150,- Kč, svetr 300,- Kč, bunda 400,- Kč

Další možností jsou hygienické potřeby, od nadace děti dostávají základní hygienické potřeby, ale určitě by uvítaly prášek na praní, šampon, vazelínu a gel do vlasů, tělové mléko, toaletní papír, baterka a náhradní baterie, ručník. Já všem dětem kupuji druhou uniformu, aby měly na střídání, děti si perou samy v ruce.
Orientační ceny: mýdlo 20,- Kč,  šampón 50,- Kč, tělové mléko 30,- Kč, vazelína 60,- Kč, prášek na praní  1kg 60,- Kč, toaletní papír 10 rolí 25,- Kč,  osuška 300,- Kč, uniforma 1000,- Kč
 
Za další stačí koupit jen drobnost pastelky, blok, propisky či sladkost. S nákupem hraček v Keni je to složitější, moc velký výběr v supermarketu nemají, ale něco se sehnat dá.

Všechny dárky jsou jen Vaše dobrá vůle, v žádné případě nutnost nebo podmínka, je jen na Vašem zvážení co dítěti dopřejete.

Všechny informace, co si přejete koupit, či vyřídit směřujte prosím ke mně, budu panu Perglovi dělat nákupní seznam, ať je vše na jednom místě a na nic a nikoho se nezapomene.

Ráda bych všechny rodiče poprosila o dopis s Vašimi fotkami, pro menší děti  zalaminátované (pokud máte možnost), všude přítomný prach je v Keni šílený.

Pokud jsem na něco zapomněla a máte dotaz, tak mne neváhejte kontaktovat. Všechny bych Vás ráda požádala o zpětnou reakci, abych věděla, že všem mail přišel, stačí napsat: mail došel.

Všem Vám moc děkuji a jsem ráda, že mohu být jednou z vás. Adoptivní maminkou.

Vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví, lásky a štěstí.

Hanka Šináglová

popisek
Sarafina Kaari (8 let)
Od narození má AIDS, kterým se nakazila krví od své matky. Maminka jí zemřela před 2 roky na AIDS. Žije s prababičkou a pěstouny. Spí na hliněné podlaze v domě z plechů a prken..

Více se o Sarafině dozvíteenglish
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Expedice-World.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. Destination City Guides By In Your Pocket TOPlist
RF-HOBBY