Vaše dopisy


1.3.2012

Paní ředitelce ZŠ Řevnice jsem děkovala za víčka, která děti nasbírala během dvou dnů, toto je její odpověď, pro inspiraci:o))

Dobrý den,
jsem ráda, že jste ráda :-))! Víčka jsem zapojila do naší celoškolní soutěže o Školní pohár. Děti sbírají body za všechno - za sběr papíru, za uklizené třídy, za sběr baterek, za vystoupení pro rodiče apod. Na konci roku vyhlašujeme vítěze a ten dostává cenu - většinou dobrotu a peníze do třídního fondu. Letos je vidět, že chtějí zvítězit deváťáci, aby si přispěli na rozlučku :-)), ale šestky je dohnaly ve víčkách :-)). Dávám jeden bod do poháru za 10 víček - to je ale motivace :-))! Takže je máme i spočítané...
Až budete mít zase takový nápad pro děti, rádi se zúčastníme - některým to jde mnohem lépe než učení ;-).
Hezký den!
 
ŠR

 

13.2.2012

Milá Hanko,

o nadačním fondu ONE MORE DAY FOR CHILDREN jsem se dozvěděla před měsícem od své neteře, která si vloni adoptovala malajského chlapečka (ne sice z Vaší nadace, ale o Vás mi povídala a spolu jsme sledovaly všechny videa z Keni...). Jsem Vaší prací velmi nadšená. Jirka Pergl je obdivuhodný člověk, skláním se před ním a jeho činností.

Vedu v naší vesnici organizaci Orel a snažíme se pomáhat potřebným. Máme adoptovaného indického chlapečka a na jeho podporu vyrábíme a prodáváme výrobky dětí (2x ročně na místním jarmarku).
Náklady na výrobky jsou sice vyšší než výtěžek z výrobků, ale důležité na celé činnosti je to, že jsou děti vedeny k podpoře a pomoci jiným, kteří pomoc podporují.

Rozhodla jsem se, že letošní výrobky budeme prodávat a výtěžek věnovat právě OMDC. U obecního úřadu již máme nástěnku věnovanou Vaší nadaci s výzvou sbíraní víček od PET lahví. Stejnou propagaci (informaci o nadaci, fotky atd.) budeme mít i na jarmarku. Věřím, že se nám podaří něco prodat a pár penízků pro Vás získáme.

Zatím mám krabici od kancelářských papírů (A4) plnou víček J Takže ji dnes odešlu. Věřím, že takových krabic se nám podaří nasbírat co nejvíce a postupně Vám je budu posílat.

Hanko, mějte se moc dobře. Ať se Vám práce daří! Moc Vám fandíme a držíme pěsti. Já osobně jsem velmi vděčná za Vaši pomoc a záchranu všech těch afrických dětiček.

S pozdravem

Ivana Frýbortová
Orel Jednota Drnovice

19.1.2012

Dobrý večer Hani,

chci se s vámi jen podělit o ohlasy na adopci. V úterý jsem rozeslala letáčky o Christine pro celou školu. A už dva dny jsem mile překvapena, kolik dětí za mnou chodí a chce přispět víc než 30 Kč, chtěji kupovat dárky, nosit své věci z domu. Nečekala jsem tak milou reakci od dětí. Věřím, že se mi podaří do konce ledna nasbírat celou částku. Také jsem do toho zapojila i všechny kantory. Možná bych přebytek peněz pak mohla poslat na dostavbu dětského domova.
Nebudou to sice desetítisíce, ale každá koruna se počítá.

Mějte hezký večer Pavla Klusova ZŠ Jablunkov

 

4.1. 2012

Dobrý den slečno Hanko,

obracím se na Vás s prosbou o bližší informace, týkající se adopce na dálku. Nevím, zda můžu kontaktovat Vás nebo se mám obrátit na někoho jiného z Vaší nadace? Já a moje rodina máme zájem o adopci dítěte na dálku. Oslovila nás Vaše nadace a máte od nás velkou poklonu a poděkování, jak pomáháte těm, kteří to moc potřebují. Měla bych otázku, zda je ještě možné adoptovat holčičku jménem Jedida Muthoni, kterou jsem našla na Vašich internetových stránkách nebo už našla nějaké adoptivní rodiče? Případně, zda by nějaké jiné dítě potřebovalo naší pomoc s adopcí?

Děkuji za odpověď a přeji hezký den

 

S pozdravem

 

Ivana Fučíková s rodinou

 

3.1. 2012

Dobrý den , mail mi v pořádku došel a děkuji za ucelené informace, je možné poslat tedy jen fotky, dopis a peníze v obálce ? Mám adoptovanou holčičku Emili 083 . Vždy pošlu nějaké korálky , věc i do školy a tak, ale podle toho co píšete myslím,že bude lepší poslat 2000,- a jen dopis, fotky a nakoupili by jste jí až tam matraci, polštář, deku a nějaké hygienické potřeby a nemusím to posílat odsud. Je to tak možné udělat ? a korunky dát do obálky k dopisu jako minule ?

předem děkuji za odpověď a mějte se krásně Lucka P

 

2.1.2012

 

Dobrý večer

Děkuji za Váš informativní dopis. Moc mne potěšil. Před Vánoci jsem se stala adoptivní maminkou Jedidy (082). Nyní jí píši první dopis, který bych si přála, aby byl opravdu osobní, nejen formální. A moc by mi pomohlo znát o ní nějaké detailní, osobní info. Co má ráda, co by si přála atd. Stejně tak mi prosím, napište co z věcí, které níže uvádíte potřebuje nejvíce - deka, postel, oblečení, hračky atd ... Pošlu potřebnou částku na Vámi vytypované věci. Moc děkuji

31.12. 2011

 

Kateřina Fáberová - facebook

Dobrý den, už několik týdnů mám chuť vám všem napsat děkovný vzkaz. Nedávno jsem zabrousila na vaše webové stránky pane Pergle a opravdu mi vyrazily dech. Dokončila jsem v tomto roce studium oboru speciální pedagogika na VŠ takže jsem nějaké informace o organizacích podobného typu již měla, ale vždycky se našel někdo, kdo mi napovídal jak peníze určené klientům nadací a nadačních fondů putují na ú...čty zakladatelů a bla bla bla...však to znáte. Teď mám možnost těm všem kecalům zavřít ústa, protože vy jste důkazem toho, že tato činnost má obrovský smysl a je 100% věrohodná. Jse m na Vás a všechny Vaše spolupracovníky opravdu hrdá a jste mi velkou inspirací. Zatím pomáhám jen smskami, ale pevně doufám, že časem bude má pomoc mnohem větší. Četla jsem různé komentáře hlupáku pod článkem, na který jste uveřejnil odkaz níže a dokážu si představit jak Vás takové reakce mrzí....já si vždycky říkám, že i negativní reklama a zájem je v závěru ku prospěchu věci, tak je nechte ať o vás mluví...nikdy nevíte, ke komu se názory těchto hlupáků dostanou a třeba to bude zrovna ten, co si adoptuje další holčičku nebo chlapečka z Keni :o)

Děkuji OMDC že jste a přeji krásný Nový rok!

Katka

28.12. 2011

 

St. Klocová

Dobrý večer, paní Šináglová, moc děkuji za dopis. Z fotek z té párty jsem pochopila, že na fotkách s dětmi jste zřejmě vy. Moc mě mrzí, že jsem nevěděla, že tam jedete. Bývala bych poprosila, abyste vzala pro Beatrice dárek - měla 19.12. 15. narozeniny. Poprosím Jirku, aby jí vzal nějaký osobní dárek.on. Je to už velká dívka, tak má vždy velikou radost, když má něco ode mne. Ale chápu, že Jirka má jen jeden kufr, proto bych ještě využila možnosti poslat nějaké peníze a vymyslím, co by se jí dalo koupit tam. Za vaše typy děkuji, popřemýšlím. Postel by byla fajn, ale podle fotek a Jirkova vyprávění žije ve slamu s babičkou, v tom jejich domečku spí asi na zemi, ale je tam strašně málo místa a jsou tak s babičkou zvyklé celý život. Spíš mě napadly nějaké ty deky a polštáře pro obě - i babičku. Jste trochu v obraze, o kterou dívku jde? na stránkách je pod č. O32. Máma jí umřela na AIDS, žije velmi nuzně s babičkou, ale je velice dobrá ve studiu. Já jsem již 3 roky v důchodu, ale pracuji, jsem lékařka´. Když Jirka hledal někoho, kdo by jí pomohl, ujala jsem se jí já, nevím, zda bych dokázla zajistit malé dítě do jeho 18 let, ale B.podporovat zvládnu. Pokud bych já nemohla nebo se mi něco stalo, postarají se o ní moje dcery. Jsem zřejmě nejstarší adoptivní máma, mám také 8 vnoučat, ale moc ráda pomůžu. Trochu mám problém s angličtinou, za mých studijí jsme měli ruštinu jak na střední tak na vysoké škole, z angličtiny mám jen chabé základy. Takže mi s dopisem naše holky pomůžou a také přelouskat ty od B., ne všemu dobře rozumím. Ale když se chce, zvládne se vše. Paní Perglová mě lákala vloni do Keni, poznaly jsme se v Loučni na tom bazaru pro děti, ale v mládí jsem měla těžkou autonehodu - měla jsem ochrnuté nohy i ruce, dost jsem se z toho dostala, ale do takového terénu jsem si netroufla. Ona mě však ujišťovala, že bych to zvládla, že jí Jirka všude vozil a že se tam chystá, až se dostaví dětský domov. Tak mi nasadila brouka do hlavy. Moc ráda bych se s Beatrice setkala, když vidím ty fotky, jistě by to byl pro nás obě silně emotivní zážitek. Je mi jasné, že těch dětí je už hodně, ale pokud vám nějaký postřeh, týkající se té mé holčičky utkvěl v paměti, prosím napiště mi. Jinak bych prosila o radu, co jí poslat nebo na co nejlépe poslat peníze. Ona miluje oblečení, které ji vždy posílám, zajímvé, že se vždy přesně trefím do velikosti i barev, ale to by asi teď Jirka vzít nemohl. Tak mě napadly ty přikrývky a pak nějaký pěkný teplý svetr a teplou bundu, prádlo - kalhotky? Prosím poraďte, pošlu peníze. Budu se těšit, že mi napíšete, až budete mít chvilku. Eventuelně bych zavolala, ale neuložila jsem si mobil, jak jste mi volala. Můžu o číslo poprosit? Díky a srdečně zdravím. H.

24.4. 2011

Ahoj Jirko,
dostali jsme dopis od naší Irene,píše,že by chtěla kolo,aby mohla na něm jezdit do školy,
taky oblečení a boty.Chci se zeptat kolik peněz by bylo potřeba,abychom jí to mohli dopřát
a taky jestli je máme poslat hned nebo až před vaší srpnovou cestou..a ještě jeden dotaz,
Irene píše,že by moc ráda chodila na stravování ve škole,šlo by to nějak zařídit,že bychom jí měsíčně
na to něco přidávali?
Jinak díky moc za krásné fotky,všude se s nimi chlubím a musím říct,že mi ta adopce přinesla
spoustu radosti a štěstí do života a je to moc fajn pocit..díky..

              mějte se moc hezky..Jana Víznerová

 

10.1. 2011

Zdravíme Vás z Oder a děkujeme Vám, že pomáháte těm, kteří by bez cizí pomoci neměli  příliš šanci prožít důstojný život.Budeme rádi, když náš menší peněžní příspěvek (Příjemce: OMDFCH) použijete na něco, co vykouzlí úsměv na dětských tvářích.

S přáním všeho dobrého do Keni
manželé D´Agnolo

28.12. 2010

přeji krásný den....určitě,slyšíte mnoho chvály,za vše co děláte....a já se přidám....lidí,kteří začnou tenhle boj je pořád málo.....a pro ty,kteří se snaží něco změnit někde jinde než ve své zemi.....je o to víc těžší se prosadit,protože bojují se zákony té země,z cizí řečí,v odlišné mentalitě.......o tom co se denně děje za zvěrstva po celém světě i za zástěrkou nějakých/v uvozovkách/ organizací,které pak páchají to samé,proti čemu,tam odjeli bojovat....nemusím mluvit.....znáte to na vlastní kůži,na rozdíl od nás,,sedících spokojeně doma,,.....každý má sen a přál by si,aby se mu splnil.....někdo má sen,aby to přání,mohl splnit těm druhým......v tom prvním případě je většina z nás....v tom druhém...to jste vy.....a za to velký dík:-)Michaela V.

 

10.9.

Vážený pane Pergl,
děkujeme vám za důvěru, se kterou se obracíte na Nadaci Nova s žádostí o podporu Nadačního fondu One more day for children. Pustila jsem si video z ČT, přečetla články z webu fondu. Osobně mě vše velmi zasáhlo a smekám před tím, čemu se věnujete.
Zasílám vám formulář - Žádost o nadační příspěvek a pokud chcete vstoupit do grantového řízení, prosím o jeho vyplnění, vč. uvedení zcela konkrétní částky, o kterou žádáte. Zatím stačí zaslat v elektronické podobě. Výpis NF jsem si stáhla z www, nemusíte zasílat. Prosím však o zaslání výroční zprávy za r. 2009.
Na nejbližší správní radě Nadace Nova projednáme všechny možnosti možné podpory:
- finanční dar
- redakční podpora

S pozdravem, Zuzana Svátková  Koordinátor PR, Nadace Nova _cid__2_08b10f9808b0de7400278c6ac1257792-small_thumb

         Zuzko zdravím vás, omlouvám se, že jsem se dříve neozval na tak potěšující zprávu od vás, ale byl jsem v Keni za dětmi a tam chodit na internet je katastrofa. Připojení je tak rychlé, že 5min se vám otevírá úvodní stránka seznamu.cz. Takže nyní již doma otevírám maily a dostal jsem se k tomu vašemu. Formulář jsem vyplnil, jen mám problém s tou výroční zprávou. Jsem na to všechno sám a nějak nestíhám. Tedy krom finanční zprávy, kterou mi dělá účetní, ale od té se odvíjí ta výroční. To ještě potrvá tak 3 neděle, jsem tu teprve týden a ještě se rozkoukávám.

V příloze vám posílám všechny dokumenty, které k tomu mám. Vyplněnou žádost, Originály zaregistrované nadace v Keni 2x = 2 oblasti - v lednu mám v plánu zaregistrovat se pro celou Keňu dále, že jsem presidentem OMDC, tudíž se nyní nikdo nemusí obávat, že by peníze přišli vniveč, výpis z obchodního rejstříku OMDC, vklad na účet při zakládání fondu. Jen ta zpráva mi zatím chybí
V mé poslední návštěvě Keni se odehrálo mnoho nového. Keňská vláda nám darovala pozemek o výměře 44 000m2 a já jsem spolu s geodety vyměřil náš pozemek. Položil jsem základní kámen stavby dětského domova spolu s vysokými představiteli vlády okolních měst, televize, novin a rádia. Navštívil jsem našich 64 adoptovaných dětí a udělal jim radost v podobě převratu v jejich dosavadního života. No a dále dále. Kdyby jste měla chvilku, prosím přečtěte si mojí novou reportáž na tomto odkazu mých stránek http://www.omdc.cz/nadacni-fond/kenya-srpen-2010/reportaz
Moc děkuji, že jste se mi ozvala a omlouvám se za ztrátu vašeho času při čtení mého mailu a reportáže.

Díky Jirka

Dobrý den Jirko,
děkuji moc za zaslané materiály. Takto to zatím úplně stačí. Přečetla jsem si reportáž na webu a závidím vám, že se můžete věnovat něčemu tak skvělému a prospěšnému.
Vše připravím na nejbližší zasedání správní rady Nadace Nova. O výsledku vás budu informovat.
S pozdravem,

Zuzana Svátková

2.9.

Dobrý den,

1) bych Vám chtěla projevit obdiv za práci kterou vykonáváte a za fond, které jste založil. Ne každý v dnešní uspěchané a konzumní době je schopný myslet na ostatní a upřednostňovat druhé před sebou samým. Můžete být příkladem pro mnoho dalších lidí. Za to si Vás vážím.

2) Ráda bych bych se od ale informovala na pár drobností ohledně adopce na dálku. Uvažuji už delší čas o tom, že bych ráda zajistila nějakému dítěti péči a možnost studia. Není to tak dávno co jsem sama ukončila studia, těšila jsem se na to, až to budu mít vše za sebou, nyní po těch několika letech si uvědomuji, co všechno mi škola poskytla a jak moc byla důležitá, škoda že jsem to nevěděla dřív, měla bych asi celkově jiný přístup k celkovému vzdělání. Je to tím, že pro nás je to běžnost, vnímáme to občas i jako "trest" chodit tam každý den. Právě díky tomuto prozření bych ráda pomohla.

Vaše internetové stránky jsou opravdu povedené, je tam dost informací, největší + oproti ostatním organizacím považuji, že vše mi díky Vaší účasti příjde osobní. Ale i přesto mě napadá několik otázek: jak přistupují k této adopci "praví" rodiče nebo ti, co děti vychovávají? A především jak to vnímají děti? Myslím tím jak ty adoptované, tak i jejich sourozence, kteří takovu podporu nemají.
Děkuji moc za odpověď a přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší práci. S pozdravem
Zuzana Podzimková

Ahoj Zuzko, omlouvám se zpožděnou odpověď na váš e-mail. Byl jsem delší dobu pryč a nyní se postupně prokousávám k nevyřízeným mailům. Každopádně děkuji za vaše slova a za ohodnocení mých www stránek OMDC. Jsem rád, že se lidem
líbí a dělám pro to vše co je v mých silách, aby lidé věřili.
K otázkám: Praví rodiče k této adopci na dálku přistupují takto: Jelikož 80% rodiče nemají, tak je to jasné a ty zbývající jsou převážně samotné matky, které jsou pozitivní HIV a ty jsou samozřejmě rády, že bude v budoucnu postaráno o jejich děti. Ty, které jsou zdravé, ale jak říkám, to je minimum, tak jsou na tom stejně, jelikož nevidí před sebou žádnou budoucnost a jsou rády, že dítě se bude mít lépe.Děti to vnímají skvěle, ba radostně, nebo jak to říct. Těší se na každou mojí návštěvu a povídám si s nimi o nových rodičích z ČR.Sourozenci to vnímají bohužel hůř, ale nemůžu být všude a pro všechny, tak alespoň vždycky rozdám sladkosti a plyšáky a hned je po pláči.
Tak se mějte hezky, zdraví vás Jirka


1.9.
Ahoj Jirko (snad mohu toto oslovení a snad to dostaneš ty),
hodně jsme o Tvém projektu mluvili se ženou a ikdyž nemáme peníze nazbyt, tak vyděláváme a žijeme. Ty děti v podstatě ani nežijou. Rádi bysme Ti posílali měsíčně nějaký příspěvek. Víme, že to půjde jen na děti, ty si svůj provoz platíš sám. Což je úžasné, málo která nadace takto funguje. Chceme Ti pomoci (trošičku) s tím, že vždy prostě něco koupíš, nebo dovybavíš školu, domov apod. Nechceme přímo vázat na nějakou aktivitu, prostě dle Tvého uvážení.
Měsíčně by to bylo ze začátku 1.000 Kč, do budoucna snad o krapet víc. Dokud budeme pracovat a moct přispívat tak budeme rádi.. Ja nám 35 takže nejsme půl roku před důchodem :) Dej nám VS a třeba občas napiš co se pořídilo. Nebo pošli fotku jak se nějaké dítě směje díky nám!!!
S podporou reklamy na webu taky něco uděláme. Máme svoje stránky tak to tam umístíme.
Ahoj,
Tomáš a Eva Rokosovi

Ahoj Radko a Tomáši, děkuji za váš e-mail a za vaší pomoc. Jste moc hodní. Peníze, které byste mohli přispět nadaci - dětem v Keni se použijí v současné době na 2 věci. Když tam přiletím kupuji jídlo pro naše stávající adoptované děti, ale to platí jejich adoptující rodiče a pak jídlo pro nové případy, které hodně strádají a tam je mohu použít. Nebo na 2 věc a tou je stavba dětského domova. Nyní mám na účtě v Nanyuki nastřádáno od lidí a z mé firmy přes 200tis Kč a předpoklad začátku stavby je kolem října. Za těchto 200tis mi architekt oznámil, že se postaví příjezdová cesta dlouhá 500m, vybagrují základy a vybetonují základy. Vím, že dát 1000kč na kus betonu zní divně, ale když nás bude víc, jako že už začíná opravdu být mnoho, kdo pravidelně přispívá od 100 do 1000 kč, tak po dostavení to splní to co chceme všichni, aby se ty děti měli dobře. Máme spustu případů dětí, kteří bydlí jen s prababičkou nebo hodně starými prarodiči a těm je kolem 70-80let. Co pak? Jen náš domov.
Zvažte sami co byste chtěli, abych s vaším příspěvkem udělal :)
Díky moc a ahoj Jirka

1.9. 2010

Dobrý deň p. Pergl,
práve som videla Vaše video z Keni a poviem Vám, je to hrozné.
Vedela som vždy, že tam žijú ľudia na hranici života a smrti. Slzy mi tečú pri pomyslení na všetky
tie útrapy, čo tie detičky, chúďatka prežívajú.
Sama mám syna a neveim si predstaviť, že by som mu nemhla v živote dať to základné a to je
okrem lásky jedlo, lieky a pomoc, keď potrebuje.
Okrem Samuela mám 2 adoptované detičky z Bangladéša (Adra). Prosím Vás, ja viem, že určite máte takýchto dotazov veľa ale mohla by som si adoptovať z Afriky
dievčatko? Dať mu domov a všetko, čo potrebuje.
Vždy som to chcela urobiť. Len mi vždy boli kladené prekážky. Aj teraz neviem, či si možem ja ako samoživiteľka adoptovať dievčatko. Ja si zarobím dosť , aby som vedela, že jeno dieťatko naviac uživím, len či to je vobec možné,ja by som bola šťastná a hlavne preto, lebo by sm vedela, že uchránim jedno dieťatko , pred takými zverstvami akoznásilnenie, hlad, chudoba. Len nevim koľko treba na takú adopcie peňazí.Prosím, poraďte mi ako na to, ak samozrejme možete.Ďakujem Vám krásne a prajem Vám veľa zdravia a síl. Nech Vás Pán Boh chráni, lebo také činy može robiť iba človek, ktorý má srdce na dlani. A tkých v tomto svete moc nieje.Ďakujem Vám v mene všetkyých zachránených afrických detí za to, že ste a stojíte na tej správnej strane. Milka Cáderová

Ahoj, děkuji za váš e-mail, který mě moc potěšil. Jen trochu se spožděním,
byl jsem teďdelší dobu v Keni. Tak co se týče adopce. Lze to, ale: Je to tak
složité, že se obávám, že byste to nezvládla. Pokud si chce někdo z Čech
nebo EU adoptovat dítě z Keni, obnáší to, že přiletíte osobně do Keni a tam
musíte žít 6 neděl, abyste viděla v jakém prostředí oni žijou. Následně 2
úředníci z Keni musejí odletět s vámi zpět do Čech a bydlet u vás 3 neděle.
Všechno jim hradíte včetně letenek. Pak se opět s nimi vrátíte do Keni a
čekáte 14 dnů na vyřízení papírů. Aby toho nebylo málo, tak dítě musí být
opravdu samo, nestačí že nemá rodiče, jakýkoliv příbuzný ( strýc, teta,
babička ) a nejde to. Musí být opravdu samo.
Tak je to složité.
Asi jsem vás nepotěšil co?
Hezký den Jirka

 

18.8.
Dobrý den.
Dnes jsem poprvé zavítal na Vaše stránky a zhlédl jsem pár videí a přečetl několik článků. Vaše činnost se mě velmi dotkla, obdivuji to co děláte a je mi za mě smutno, že nedokáži pomáhat lidem tak jako Vy a opravdu Vám moc a moc držím palce.To nejmenší co jsem mohl udělat je, že jsem dal Váš banner na mou stránku (eshop s hračkami, stolními hrami a videohrami) www.desumo.cz . Přeji si, aby takových lidí jako jste Vy bylo co nejvíce a nejlépe, abych i já opustil své sobectví a dokázal Vám třeba jednou pomáhat.

S pozdravem
Michal Bittner

Ahoj Michale, omlouvám se zpožděnou odpověď na váš e-mail. Byl jsem delší dobu mimo ČR a nyní se postupně prokousávám k nevyřízeným mailům. Každopádně děkuji za umístění banneru, hezké stránky, díky. A neříkejte, že neumíte, právě jste pomohl a doufám, že někdo tento banner navštíví - už to je pro mě velká pomoc. Fakt ještě jednou díky a mějte se fajn. Ahoj Jirka

16.8. 2010

Dobrý den p.Jirko náhodně jsem narazila na vaše stránky a jedním dechem jsem zhlédla všechny videa, články.Sama mám 2 děti a myslím si, že tohle by nepohnulo snad s nějakým necitou.Otázkou zůstává jestli jsi lidé jen povzdechnou a nebo opravdu budou chtít pomoc.Uvedu ti můj názorný případ, včera jsem ukázala stránky mému manželovi a měl slzy v očích , říkám si tak to je jasné, bude chtít pomoc, ale bohužel jsem nenašla oporu.Díky tady tomu všemu jsem zjistila, že mám muže, který je sice solidární, ale do jisté chvíle, než by on sám jsi měl brát od pusy a poslat nějakou korunku na tyto děti. Jsem upřímná a vím, že nejsem jediná co nenašla takové pochopení v okolí.
Všichni si povzdechnou, ale něčeho ze svého si neodpustí jen, aby pomohli.Je to smutné, ale lidé jsou hodně zkažení, honí se za penězi a zapomínají na ty správné věci.Dobře nekoupím si každý měsíc totální blbost co k životu, ale vůbec nepotřebuji a pošlu tyhle penízky dětem, lidem co umírají hlady.Ale také vím, že jsou stále dobří lidé mezi námi, které nenechá tohle chladným jako jste Vy a lidé co adoptují děti, přispívají finanční částkou, pomáhají naturálně a všem těmto lidem děkuji, protože si nepřipadám ve svém okolí jak z Marsu, že i já chci nějak pomoci.
Nemáme v domácnosti dost peněz, moji kluci ještě nebyli ani u moře, ale i přesto jsem se rozhodla, že pomůžu.Děkuji sama sobě, že mám své priority srovnané a vím co je důležité a tohle bych chtěla předat i svým dětem.I přes to, že nemám podporu v rodině, rozhodla jsem se pro adopci Victorka, napadlo mě uspořádat charitativní aukci na stránkách www.mimibazar.cz pro dětský domov, už jsem včera zkontaktovala admíny těchto stránek, je to jedna z nejnavštěvovanějších stránek převážně maminek, babiček, tet a samozřejmě i mužského pohlaví.Věřím, že, pokud tohle dovolí, tak se chytne spousta maminek u srdíčka a pomůžou, byť třeba 100 Kč.
A zkusím takhle požádat více internetových stránek, snad někdo pomůže.
Každopádně budu se těšit až mě zkontaktujete kvůli Victorka, nebo jestli Vás napadá jak jinak ještě můžu pomoci, stačí napsat, ozvat se! Držím Vám palce a děkuji Vám, že ještě jsou takový lidé mezi náma!!!!! Marcik

23.7. Dobrý den pane Pergl,včera jsem si s neskrývaným zájmem přečetl článek o vaší nadaci i o zdánlivě neuskutečnitelném nápadu postavit dětský domov v Keni.Určitě dostáváte spoustu emailů plných obdivu.Já vám však přes veškerý obdiv trochu závidím,že jste byl schopen ve vaší situaci přehodnotit životní priority a zaměřit se na pomoc těm,kteří to opravdu potřebují.Vlastně se vám musím přiznat,že od včerejška nemyslím na nic jiného.Snad za to může rozhovor,který jsem jedním dechem přečetl.Anebo jsem možná objevil člověka,který smýšlí podobně jako já,ovšem na rozdíl ode mě přešel od snů a představ rovnou k činům.Nebudu vám psát,jak moc vám držím palce.Za to těm malým nic k jídlu nekoupíte.Přestože jsem býval povětšinou skeptický k různým výzvám humanitárních organizací(důvody jste uvedl sám) vaší nadaci a především vám věřím.Je těžké udělat si názor o člověku pouze na základě jednoho rozhovoru,ale v této chvíli jednám zcela instinktivně.Vaší nadaci budu posílat pravidelné příspěvky,které vám snad trochu pomohou zrealizovat vámi vymyšlený projekt.Nenacházím se bohužel v situaci,kdybych mohl na dlouhou dobu opustit zaměstnání a přiložit sám ruku k dílu.Ovšem případné krátkodobé spolupráci bych se rozhodně nevyhýbal.Zřejmě dostáváte spoustu podobným emailů s nabídkou pomoci a proto si nejsem jistý,zda budete reagovat právě na ten můj.Přesto budu doufat v odpověď.Moc vás zdravím a vzkazuji vám,že jste frajer...
S pozdravem Petr Lízanec

Ahoj Petře, díky za váš e-mail. Rozhodně nemusíte trávit delší čas se mnou v Keni, ale třeba na 10 dní to zkusit a jet s námi se tam podívat není vůbec žádný problém. Tam poletíte s námi a zpět už sám o něco dříve. Kluci vás odvezou na letiště a nemusíte tam trávit delší dobu. I za těch 10 dní poznáte takových zážitků, že vám to až do smrti nikdo nevymaže. Na Malorcu jednou zapomenete ale z Keni si budete pamatovat každý den. Cestu si budet
muset samozřejmě uhradit sám a se skromnějším žitím v Keni a letenkou vás to vyjde kolem 50tis. Takže na další cestu v lednu 2011 jste vítán a uvažujte o tom. Můžete si splnit ten sen. Vše se dočtete o jedné cestě a jak to probíhá na mých www.omdc.cz v levém menu Kenya leden 2010, nebo srpen 2009. Tam je reportáž ze zmíněných návštěv
a přesně se dozvíte co by to obnášelo. V zimě jezdím na delší dobu, jelikož mám firmu na opravu silnic a v Čechách je 3 měsíční klid a v létě jen na 14 dní. Přeci jenom nemůžu tak jako vy tu nechat firmu bez dozoru na delší
dobu. Firma mi teď vydělává na zmíněný dětský domov, takže se musím starat o obojí.
Takže Petře, leden 2011? :)
Ahoj Jirka

 

1.7. Dobrý den, v první řadě bych Vám chtěla sdělit, že se mi Vaše nadace moc líbí, i způsob, jakým vše vedete. Je fajn, že lidé, kteří chtějí pomoci opravdu vidí, jak s jejich financemi bylo naloženo. Dívala jsem se na nějaká videa, je to opravdu dojemné a krásné. Do budoucna s manželem uvažujeme také o adopci jednoho z dětí. Chtěla bych se Vás ale především zeptat, zda byste nám poradili - s manželem bychom chtěli založit účet, na který bychom mi i lidé, které oslovíme (rodina, přátelé, lidé na facebooku) zasílali peníze, které bychom s manželem jednou za čas zasílali do organizací jako je například ta Vaše. Něco jako sbírky. Přispíváme pravidelně do Unicefu, a chtěli bychom tyto peníze zasílat i do dalších organizací, za účelem pomoci strádajícím dětem v zemích třetího světa. Jen nevíme, jak a co založit, popřípadě kde se poptat, abychom nebyli nařčeni ze sebeobohacování a tak podobně. Už teď nabádáme naše okolí k tomu, aby podporovali tyto organizace, a už jsme pár lidí získali. Chtěli bychom proto nashromáždit na našem účtě co nejvíce peněz pro tyto děti. Myslíme si, že spousta lidí by přispěli byť sebemenší částkou. Je to spíše o tom, že tyto problémy pořádně nevidí, nejsou na to více upozorněni a taky to je určitě trochu v lenosti, udělat ten první krok. Tak jsme se o tom alespoň přesvědčili mi.Velice Vám děkuji předem, za jakoukoli informaci či radu a přeji Vám mnoho štěstí ve Vaší nádherné činnosti!!!!S pozdravem a přáním krásného dne
Cinková Petra

Ahoj Petro a Michale, to máte pravdu. Mohl by vzniknout problém ohledně shromažďování peněz od lidí - tzv. veřejná sbírka. K tomu musíte mít založen nadační fond a ve statutu to mít uvedené. Měl jsem s tím mnoho starostí a do dnes je ještě piluji. Vy sice pak ty peníze odevzdáte do nadací, ale to nikdo nemůže vědět. Tudíž bych doporučil použít číslo účtu nadací, třeba to naše je 403 424 369 /0800. Přes něj to budete mít oficiální a budete vědět, že to jde právě tam. Pokud to budete provozovat jen od přátel, tak by se také nemělo nic dít. Od cizích lidí, ale už by to mohl být problém.
Jinak co se týče Unicefu - jsem z nich docela mimo. V Keni, Ugandě, Tanzanii , které jsem procestoval jsem potkal mnoho aut Unicefu a popravdě, jen nové auta Land Criser popsané Unicef. Mají nádherné kanceláře v hlavních městech, úředníci chodí ve smokingu a telefonují z dotykových mobilů, zaměstnanců mají tisíce a každý se tam hlásí, protože dobře platí. Kolik si myslíte, že jde % z vaší pomoci přímo dětem?? Ty potřeby pro provoz takto velké char. společnosti jsou obrovské. Nic proti nim, dělají skvělou věc. Ale u nich je 1000kč zrnko v oceánu, oni mají sponzora Real Madrid a jiné obrovské společnosti. To jim pomáhá.
U mě je to tak, že vše platím ze svých peněz, protože mám firmu a dělám to srdcem. Všechny peníze od lidí, které mi přijdou, předám jen a jen dětem. Asi jsem blázen, ale dělám to s láskou k těm dětem. To že to ti lidé nevidí je fakt, se kterým se setkávám každý den. Je potřeba
je obeznámit nenásilnou formou a to například: Koukni se na stránky, pošlu ti odkaz, koukni na to video na hlavní stránce, pak pochopíš proč ti to posílám, spod...
Tak se mějte hezky a zdraví vás Jirka Pergl OMDC

24.6. Dobrý den , Jmenuji ji se Kamila a jsem ze Zlína. Hned jak jsem uviděla vaše videa tak mi bylo těch dětí strašně líto a tak bych jim chtěla nějak pomoci jenže jsem ještě student takže nevydělávám moc peněz. Ale v únoru mám 18-té narozeniny. Rozhodla jsem se, že bych chtěla věnovat všechny peníze na vaši nadaci. Sice to nebude moc, ale doufám že to aspoň trochu pomůže. Nechci žádné nezbytné věci jako značkové oblečení, peníze, mobil atd. když vím, že tam venku trpí děti hladem, žízní, nemocemi. Ale nějaké oplatky,lízátka, žvýkačky nebo nějaké oblečení bych mohla poslat i teď tak jestli by jste měli zájem prosím o odpověď. J

Ahoj Kamčo, jseš úžasná, ale neblázni. Nemůžeš mi poslat všechny svoje naspořené peníze, co by tomu řekli rodiče. Samozřejmě, že bych je využil pro pomoc dětem, ale to opravdu nejde. Nejprve to zkonzultuj s rodiči, ať se kouknou na stránky a na video a pak se teprve rozhodněte. Jinak musím říct, že před tebou skláním klobouk hodně nízko, takových lidí moc není jako jseš ty. Fakt hezké, máš srdce.

Tak ahoj Jirka Pergl

 

11.6.

Zdravím jsem zuzka vždycky jsem chtěla jed do afriky pomáhat dětem, ale protože jsem nevidomá a mám tracheu tak to moc dobře nevidím. Koukala jsem na tvoje články jsou bezvadně napsané mohla bych ti pomoc s překládáním pokud jsou dopisy od dětí nebo životopisy v angličtině chtěla bych se na
něco zeptat jestli mezi adoptovanýma dětma nebo dětma k adopci jsou i nějaké děti handicapované a jak tam na tom jsou nevidomé děti jestli o tom něco víš, moc díky Zuzka.

Ahoj Zuzko. Ty jsi nevidomá. To mě opravdu moc mrzí.. Existuje na to nějaký
přístroj, že jsi dokázala přečíst mé stránky? To je úžasné. Děti jsou tam
handicapované asi všechny - mají AIDS, jsou po obřízce atd. Ale tak jako ty
hand. nejsou. Pomoc s překladem mám již zajištěn, jseš moc hodná. Teď to
musím spíše vkládat na stránky a to je manuální práce a pěkný žrout času.
Každopádně zase někdy se ozvi a dej vědět o sobě více. Lze to léčit? Dnes
jsou přeci operace úplně někde jinde, než tomu bylo před x lety. Nevím co to
je Trachea, promiň.
Tak se měj hezky a ať se ti daří - ahoj Jirka

11.5.

Dobrý den, pane Pergle,

jsme maminky na mateřské dovolené (kamarádka se jmenuje Vlaďka a jejímu Danečkovi jsou tři, já jsem Ája a našemu Jakoubkovi je něco přes dva roky) a poté, co jsem Vás viděla v pořadu Sama doma, jsme chtěly udělat něco pro Vámi budovaný dětský domov v Keni a rozhodli jsme se, že tu uspořádáme malou výstavu,jejíž výtěžek bychom Vám rády předaly na stavbu Vašeho dětského domova. Na výstavu nám svými obrázky přispějí i děti z místní MŠ, které také vyrábějí sluníčko, jež bude symbolem naší akce a které chtějí věnovat Vám a dětem, které v něm naleznou svůj domov.
Žijeme na malém městečku, takže výtěžek akce nebude zřejmě nijak veliký,ale i přesto Vám snad pomůže. Slavnostní vernisáž se bude konat v sobotu 12.6.2010 a výstava potrvá týden,my jako organizátorky,jsme se chtěli zeptat, zda byste měl zájem se naší vernisáže zůčastnit, nebo zda byste chtěl osobně převzít získané peníze a osobně také našim "kostelečákům" (naše městečko se jmenuje Kostelec na Hané) přiblížit Keňu a Vaši práci tam, za kterou se Vám obdivujeme a nesmírně Vám fandíme. A proto jsme se také rozhodli, přispět svojí troškou do mlýna...
Srdečně Vás tedy zveme k nám na Hanou...
Vím, že jste určitě nesmírně vytížen,ale pokud byste projevil zájem se k nám podívat, ozvěte se na tento email a my bychom se ozvali s podrobnostmi.
Přejeme Vám hezké jarní dny,mnoho úspěchů a hodně lidiček se srdci na pravém místě,
Vlaďka a Ája

6.5. 2010

Ahoj Jirko, prohlidla jsem si stranku Tveho nadacniho fondu, a protoze jsem vzdycky chtela aspon malicko prispet na dobrou vec (a bohuzel financni prostredky nejsou v zavratne vysi), rada bych Ti nabidla svou pomoc. Jestli stale jeste potrebujes prelozit svuj web, rada se do toho pustim (nejsem prekladatel, ale myslim, ze ostudu bych neudelala, mam mimo jine mezi svymi kolegy i rodile mluvci, kteri mi urcite text zrediguji…)Fandim Ti v Tve praci a doufam, ze jednoho dne budu moci "ulit" 50tisic na cestu do Afriky…P.S. Pokud mas i jiny napad, jak bych mohla pomoci, sem s nim.
Pavla, t.c. vychovatelka pri Evropske komisi, Lucemburk

Ahoj Pavlo, to by mi strašně moc pomohlo ani nevíš jak. Musím za to platit jedné agentuře. Už mám něco hotového, ale stále jsem tak ve 30%. Kdyby to teda šlo začali bychom životopisama již adoptovaných dětí od OMDC 002 - prvního Simona už mám dokončeného. Pak bychom přešli na nové děti a dál uvidíme. Wuooh, to je skvělé, že někdo umí takhle pomoci, jsem potěšen. díky moooc.
 Těch 50tis ušetři, bude to pro tebe zážitek na celý život a nikdy ho z paměti nevymažeš.
Ahoooj Jirka

5.5. 2010

Milí Jiří
Vím, že už několik lidí přede mnou psalo, že si váží vaší práce a že obdivují to co děláte. Já s nimi musím jen souhlasit a opakuji po nich, že si nesmírně vážím toho co pro ty děti děláte. Jestli by měl jít někdo nám všem příkladem a být naším vzorem, jste to právě vy. Viděla jsem videa na vašich stránkách a musím říct, že mě opravdu mrazilo a neměla jsem málo k pláči. Člověk si v tu chvíli říká: ,, Na co si vlastně mi stěžujeme? Jak mohu pomoci?“
Nedokážu si ani představit, jakou zodpovědnost, trpělivost a hlavně duševní sílu musíte vynaložit. Mě osobně je patnáct let a finančně vám vypomoci bohužel nemůžu. Jeden z vašich filmů jsem viděla u nás ve škole ve Velkých Popovicích a vaše práce mě opravdu chytila za srdce a velmi mě oslovila. Proto bych chtěla pomoci jak mohu a tím co mi jde. Jelikož maluji a chci se tomu věnovat nadále,  napadl mě způsob jak získat aspoň nějaké peníze. A protože netuším jak to chodí napadlo mě, že se vás nejdříve zeptám. Napadlo mě, že bych nakreslila několik obrázků, třeba vašich dětí, a protože bude naše škola pořádat sbírku pro vaši nadaci, napadlo mě, že by se zde daly prodat. Asi to nebude moc veliká částka, ale snad by to mohlo pomoci.
Přeji mnoho úspěchů vám i vašim přátelům v Keni. A hlavně hodně štěstí, protože toho je asi potřeba nejvíce.                                                                                                                                             Kristýna Dolejšová

Ahoj Kristýno, děkuji za tvá milá slova. Jsem rád, že se ti má videa líbila.
Pokud jseš ze školy ve Velkých Popovicích, tak se spolu uvidíme naživo
včetně mých Keňských kamarádů, kteří v pátek za mnou přiletí do Čech. Máme u
vás na škole přednášku 13.5. od 10hod. Co se týče tvé pomoci ohledně
obrázků, můžeme o tom dát řeč u vás na škole. díky za tvou nabídku. Štěstí
budeme potřebovat, také za něj moc děkuji. Měj se moc hezky a ahoj u vás na
škole. Jirka

18.4. 2010

Milý Jiří, už dlouho jsem Vás chtěla oslovit po shlédnutí vašich videí a seznámením s vaším Nadačním fondem.Jen jsem pořád nevěděla,jak to, co děláte slovy nejlépe vyjádřit.A nechtěla jsem vás nějak obtěžovat.
A tak jsem se jen přihlásila jako FB fanoušek k Nadačnímu fondu-One More Day for Children.A šířila vaše stránky a vyprávěla o vás a vašem poslání svým známým .
Dnes jsem dokonce měla sezení s mou letitou kamarádkou Silvií Outratovou,která vás kontaktovala a uložila si váš baner na své stránky (když jsem jí vaše stránky přeposílala), poněvadž si chce adoptovat dítě na dálku a také se nějakým způsobem podílet na pomoci dětem z těchto zemí.(takovéto rozhodnutí dobrých lidí,mi vždy udělají velkou radost)
Moc mě těší,že je stále dost lidí nesobeckých a nejsou jim osudy dětí lhostejné.
K Vaší práci a Vašemu poslání,které ve vašem případě očividně vychází ze srdce ,mohu jen říct: "klobouk dolů", smekám.Vlastně ani žádnými slovy nejde přesně a správně vyjádřit,jak nádherné a obdivuhodné skutky jste se rozhodl udělat (a na vlastní pěst) ,jen se svým odhodláním a dobrým srdcem.... a s takovým nasazením je stále činíte.
Sama mám na dálku adoptovanou holčičku Z Keni, (poznal jste to naprosto přesně) a o tuhle problematiku se zajímám již dlouho a právě proto máte můj velký obdiv.
Kdybych doposud neměla adopci,určitě bych přes vás nějaké dítko adoptovala.
Chápu, že pro nadační fondy jsou prostě nejdůležitější peníze,protože všechno to zařizování a to všechno kolem, vyžaduje v prvé řadě finance (které se hodně těžko získavají) a pak hlavně silnou vůli, nevzdávat se a vytrvat, ale tyhle vlastnosti vám nechybí.
Vy jste přesně ten člověk na správném místě!
Moc vám fandím a moc si přeji,aby se jakýkoliv váš projekt ve prospěch dětí podařil a vyšly všechny adopce a hlavně ,aby bylo dostatek financí,pro všechny ty drobečky maličké, roztomilé.
A hlavně si přeji,aby se lidé zastavili,zamysleli se a dostali se do bodu,kdy si uvědomí,že jsou "povinni" pomoci.....
Přeji Vám hodně síly,duševní rovnováhy a štěstí pro tuhle těžkou,ale záslužnou činnost!
Bůh Vám žehnej, Jiří!!!!
Nashledanou Žaneta Pelikánová
PS: Jsem z Ostravy. A stále i přes naší adopci a dalším angažmá v charit. projektech, přemýšlím,co takového udělat,aby se získaly další peníze pro děti a tok financí pro ně ,byl pravidelný a stálý.....je to těžké!

Ahoj Žaneto, nevím co k vašemu dopisu napsat. Se mi až podlomila kolena. Tohle je asi nejkrásnější dopis co jsem kdy dostal, díky. Silvie mě již kontaktovala a vzala si jednu holčičku, kterou jsem již zařadil do sekce v menu stránek již adoptované děti. Pak jsem jí volal a dlouho jsme si povídali, byla z toho vyloženě šťastná. Moc díky za doporučení. Tak až někdy budete chtít jet za vaší holčičkou do Kisumu, dejte mi vědět a můžete letět se mnou. Už teď v srpnu slíbilo pár lidí, že se chce vydat se mnou a každý půl rok se někdo přidá. Tak ještě jednou díky za vaše slova. Ahoj Jirka

 


Dobrý večer Jirko, velmi děkuji za odpověď, která mě potěšila.
Hned úvodem : dodatečně Vám přeji všechno jen to nejlepší ke včerejšímu svátku!
A ještě jednou se budu opakovat,jak moc jsem šťastná za všechny dětičky,kterým tak pomáháte ,a kterým se díky vám změnil život.
Adopce holčičky, kterou uskutečnila Silvie,mi udělala také nesmírnou radost a utvrdila mě v tom,že šíření tohoto poslání a seznamování lidí s fakty o tom,jak to některé děti na naší zeměkouli mají těžké (až člověk nevěří,co ti drobečkové vydrží), a o tom,jak můžou lidé pomoci,mají své opodstatnění a význam.
Se Silvií jsme seděly na kafíčku minulý týden v pondělí a celou dobu jsme si o tomto tématu povídaly, prohlížela si vysvědčení, obrázky, dopisy naší adoptované holčičky z Kisumu a udělala to nejlepší rozhodnutí....jsem šťastná z uskutečněné adopce......je to skvělé.
Prostě i o kapku stoupne moře! aké vám velmi moc děkuji za nabídku odcestovat s vámi a ostatními za svými adoptovanými dětmi do Kisumu.
Moc si toho vážím ani netušíte,jak moc si tohle přeji.Vidět ji a prostě potulit.....
Ani si ten pocit nedovedu představit.
Věřím,že i když působíte navenek jako pořádný chlap,takové návštěvy u dětiček v Africe váma vnitřně pěkně zacloumají. Ale pro ty malé drobečky, kteří už vás znají (např. z dětského domova atd.),vždy když se znovu vrátíte a objevíte v Africe, musíte být v jejich dětských očích jako slunce, když zače po půl roce tmy opět svítit...Držím prostě palce,ať se vše daří a hlavně,ať je spousta lidí alespoň z části takových jako vy! Mějte se zatím moc hezky a ještě jednou moc děkuji za odpověď.

6.4. 2010

Dobrý den, než napíšu věty ohledně mého dotazu, chtěl bych jenom říct že si nesmírně vážím toho co děláte, já sám kdybych mohl adoptuji aspoň 1-2 dětí z Keni. Při zhlédnutí vašeho videa, jsem měl v očích slzy, a to mi je 15 let. Krom toho, že se chystám poslat nějaké finance na váš účet pro nadaci, oblečení a pod., chtěl bych se zeptat, zda bych se mohl ještě nějak podílet na této práci, kterou jste založil z vlastních peněz, sil a trpělivosti. Již jsem umístil váš banner na různá Fora, moje www. stránky, FB a pod. Proto bych byl rád kdyby jste odepsal :).
Hodně práce, a ještě určitě napíši přeje s pozdravem: Pavel Mojčák - 15 let

Ahoj Pavle, děkuji ti za tvůj e-mail. Určitě se podílet na pomoci nadaci
můžeš. Právě tím jak zmiňuješ. Udat bannery na www stránky, Fb atd. Tím mi
pomůžeš nejvíce. V současné době jsou pro mě prioritou sehnat peníze na
stavbu dětského domova a v tom mi pomůžeš právě tou reklamou. díky ní se to
může dostat až na místa velkých firem, které by se mohli ozvat s finanční
pomocí. Jinak oblečení a hračky je problém, jelikož to tam zatím nemám jak
dovést, lítám jen s jedním kufrem. Díky, že se ti líbilo video. Ahoj Jirka

 

15.3. 2010

Dobrý den pane Pergl,
dnes jsem přijel z práce domů a přítelkyně mi ukázala váš projekt. Máte naše velké uznání a respekt. Je to opravdu obdivuhodné. Napadlo nás, že bychom vám na vaší srpnovou cestu přibalily potřebné léky například zmiňovaný Panadol, Augmentin atd. Napište mi prosím jestli by se vám hodily ještě jiné léky. Určitě moc rádi pomůžeme.

Po zhlédnutí vašeho videa z lednové cesty mě napadla ještě jedna věc. Naše firma se věnuje natáčení dokumentů atd. a napadlo mě jestli by nestálo za to natočit o vašem projektu dokument.  Hned zítra to proberu v práci a kdyby jste byl pro, rád bych se s vámi potkal a tuto možnost s vámi probral. Když budete mít chvíli koukněte se na náš web. www.a-newsreport.com
Hodně síly a hlavně zdraví, Kuba a Alča

Ahoj Kubo a Alčo. Omlouvám se za zpožděnou odpověď na váš e-mail, jsem na to sám a nějak přestávám stíhat. Děkuji za váš e-mail a vaší nabídku. Minule jsem vezl do Keni panadoly, augmentiny a jiné léky pro doktora Martina a jeho děti v Nairobi, ale nyní chci dovést tyto léky pro naše děti v provincii Laikipia, kde působím. Nechal bych je v kanceláři v Nanyuki ( to je město, kde mám kancelář, poblíž těch slumů, kde máme 80% dětí ) a Hellen by je v případě potřeby rozdávala našim dětem za účasti našeho Dr. Kurgeta. Bylo by to fajn, kdyby jste mi pomohli k lékům a já bych je tam v srpnu odvezl. Fakt vážím si toho.
 
Co se týče těch dokumentů na A-NEWS. Zírám, že něco takového existuje. Například znám Šantal osobně a ani nevím, že pomáhala v Kongu. Tam je také velká potřeba pomoci, ale kde v Africe není. Já se soustřeďuji jen na Keňu, jelikož jsem na to sám, jak jsem zmiňoval a další státy bych už nezvládal.
Natočit o tom dokument bylo vždycky mým snem. Dělám z každé mé mise dokument a stříhám si ho sám, ale pokud se vám zadařilo ho vidět, tak uznáte jako profesionál, že má k odvysílání do čt ještě daleko. ale já ty dokumenty spíše situuji tímto směrem na internetové stránky a na lidi dle ohlasů působí kladně a lidem se líbí - to je také pro mě důležité, jelikož pak pochopí, že nejsem nějaká pofidérní nadace a vše co dělám je opravdové a skutečné. Následně pak lidé po shlédnutí mého dok. filmu pomůžou, nebo si adoptují nějaké mé děti z nabídky. Tak to je účel mých dokumentů, ale natočit opravdový dokument by bylo famózní. Takže Kubo, pokud byste měl nápad jak na to, dejte mi určitě vědět. Nyní se budu snažit již o brzkou odpověď. Díky vám oběma a - Ahoj Jirka

14.3. 2010

Ahoj Jirko,

přes stránky nadace Asante Kenya Lejly Abbasové jsem se dostala až k nadaci OMDC, pročetla a pustila snad vše, teda zatím kromě cestovatelských videí, ale i na ty dojde :-)
Strašně mě to zaujalo! Hlavně je úžasný styl zpracování reportáží, je to akční a tudíž to působí jako dokumentární film, což je myslím ojedinělé zatím a je to dobře! Nová doba nabízí nové moderní systémy komunikace, tak je supr, že jsi ukázel, že nadace není "statická" událost... I to myslím mladé lidi hodně zaujme! Asi budeme podobný ročník, vzhledem k tomu, jak jsi hovořil o ruštině a angliičtině :-D....
Pošlu ti kopii emailu, který jsem rozeslala známým a přátelům. jinak nemohu zatím pomoci...
Jsem rozvedená, neboť manžel byl gambler, ke 28. 2. jsem dostala výpověď po 6-ti letech v práci (mělo to tak být, byl čas na změnu!), platím sama skoro 11.000,-Kč byt atd, což sama zatím nevím z čeho atd. atd. :-)??? Ale jinak pohoda :-))) Takže se budu věnovat "reklamě" pro nadaci OMDC, pomůže to snad aspoň trochu... Jinak pokud bys věděl ještě, jak jinak bych mohla pomoci, dej vědět :-)
DRŽÍM PALCE A MOC VÁM VŠEM TADY I KENI FANDÍM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
S přáním úspěšných a pohodových dní Martina :-)

12.3. 2010
Dobrý den pane Pergl, na kolik odhadujete celkové náklady na stavbu toho dětského domova a na kolik roční provozní náklady při řekněme poloviční naplněnosti (cca 30 dětí) ? Předem děkuji za odpověď.
T. Quis

Dobrý den Tomáši, mám již dokončenou kompletní projektovou dokumentaci a
po projednání s architektem v Keni, který už takovouto podobnou stavbu
stavěl mi oznámil cenu pohybující se kolem 2,5 mil korun pro 64 dětí a to
včetně spaní, jídelny, toalet, umývárny, školy, kostela a plotu. Menší
stavbu v plánu nemám, jelikož 30 dětí je velmi málo, ono i 64 není mnoho,
ale už tam můžeme dát některé z našich 50 dětí s adoptujícími rodiči z Čech plus
Masajské holčičky atd...
Roční provozní náklady také nelze říct s určitostí, jelikož jsem zažádal
na jihu o pozemek zdarma kde prší a tam budu chtít pěstovat zeleninu,
obiloviny, prostě jídlo pro chod tohoto domova.
Mějte se Jirka


Dobrý den,
a díky za rychlou odpověď. My si s manželkou určitě jedno z "Vašich" dětí v
blízké budoucnosti adoptujeme.
Pokusím se sehnat také co nejvíce peněz na domov, ale myslím, že cca 100,000
eur je na místní poměry hrozně moc. Je fakt, že už jsem v Africe chvíli
nebyl, ale žil jsem v JAR a v Ugandě a procestoval vše mezi těmito dvěma
zeměmi a za peníze, za které se v Evropě moc nepořídí, se dá na venkově v
Africe pořídit mnoho.
Je mi jasné, že když už budete stavět, tak chcete stavět asi pořádně, ale
jen bych chtěl poradit - na místní projektanty a stavaře tvrdě tlačte a o
cenu tvrdě smlouvejte a nebojte se při jednáních navrhnout jako maximální
cenu i pod 40% jimi požadované částky, tedy pod 40,000 eur. Jako bílý
Evropan to stejně nikdy nedostanete tak levně jako by si to pořídil místní,
ale pokud nebudete tvrdě bojovat, tak se Vám stavba neúměrně prodraží.
Držím Vám, ale hlavně dětem palce a ještě se ozvu.
Zatím,Quis

Za budoucí adopci mrněte předem děkuji. Jak je s adopcí naloženo a jak se děti mají po adoptování naleznete na stránkách nadace v menu - již adoptované děti. Vím, že se 100tis Eur je pro Afriku hodně, ale problém je destinace Doldol, kde se všechno musí dovážet a nejbližší civilizace je 100km. Už jen projektanta jsem srazil z původních 150tis kč na 50tis kč. Takže po již mnoha návštěvách znám Keňské poměry, ale myslím si, i když jsem stavitel a znám vše kolem staveb, že méně než 2mil ( o 400-500tis méně ) to nedokáži, ale budu pro to dělat maximum, včetně toho, že budu dozorovat stavbu a také dovezu velké SUV z Anglie a hodně tím pomůžu dopravě materiálu, . Doprava je tam hodně drahá a koupit auto v Keni za jejich ceny je nereálné. Jsem stále pro ně Mudzungu, ale už s nimi umím jednat. Tak se pak ozvěte, budu se těšit. Ahoj Jirka

10.3. 2010Dobrý den Jirko,
předem musime pred vami opravdu smeknout za to co děláte, je to něco nádherného a opravdu přejeme ať fond nadále funguje a pomoc se  dostává co nejvíce dětem.Viděli jsme vás v pořadu Sama doma a musime říct, že jsme probrečeli nekolik kapesniků:((.
Jirko,jsme tři maminky, které by chtěli pomoct. Bohužel zatím nejsme na tom finančně až tak dobře,aby jsme se zavázali každá adoptovat jedno dítě, ale napadlo nás, že by jsme buď to adoptovali všechny tři jedno dítko, což zvládneme, nebo by jsme poslali příspěvek na vybudovaní Dětskeho domova. Jirko,písněte nám prosím,co je pro vás v tuto chvíly lepší, buďto adopce nebo příspěvek na vybudovaní dětského domova, kde vlastně pomůžeme více dětem.
Děkujeme za odpověď a i váš odkaz na stranky se snažíme rozšiřovat:))
Moc zdraví.Lucie Bednarzová,Renata Procházková,Marcela Kubalová

Dobrý den nebo ahoj Vám všem - Lucko, Renato a Marcelo. děkuji za přání a
budu se snažit, aby tomu tak bylo i v budoucnu. V tom pořadu jsem byl
pěěěěkně nervózní, až tak za polovinou jsem přestal mít nervozitu v hlasu a
dalo mi to pěkně zabrat. snaha se ale vyplatila a v ten den navštívilo
stránky 856 lidí oproti dennímu průměru 153 a ještě si 4 lidé adoptovali
masajské holčičky. Takže to dopadlo na jedničku a jsem rád, že jsem to
podstoupil a vydal se do čt1.
Takže není problém si adoptovat všechny 3 jedno dítko. Zřídím vám
adoptivní formulář u právníka v Keni na vaše 3 jména. Bylo by to hezké a
třeba jednou některá z vás by za dítkem vyrazila se mnou do Keni. každý je
na této cestě vítán, jen to bohužel vyjde poněkud dráž ta cesta ( cca 50tis
). Co se týče domova, samozřejmě každá kapička je fajn a ze spousty kapiček
se udělá velká louže, ale myslím, že na tuto pomoc potřebuji sehnat velkou
firmu, která by do toho šla. Moc tomu nevěřím, že se někdo v dnešní době
přidá a stejně to zbude na mě po finanční stránce, ale doufám. Takže pokud
mohu doporučit, vemte si buďto masajskou holčičku, nebo, pokud by byla již
obsazená, tak jiné dítě z adopce na dálku v položce nové děti a to pomůžete
asi nejvíce a vám to přinese velkou radost, jelikož jak jsdte si asi
všimli, ke každému adoptovanému dítěti mám speciální stránku, kde vkládám
nové informace, videa, fotky atd.
Stránky určitě rozšiřujte a jsem vám vděčen.
díky vám všem - ahoj Jirka


10.3. 2010

Dobrý den,Vážím si věcí, které děláte, a chtěl bych Vás propagovat na cyklistickém dresu.
Je možné umístit na cyklodres odkaz OMCD na webu a logo Vaší organizace.
Díky.
S pozdravem Richard Horák

Wuoouh, nemám slov. Určitě, budu potěšen, hned pak pošlete fotku drezu s
vámi. Každá propagace je jen dobře. Přeji alespoň do desátého na tour de
France :) . Díky a hezký den - Jirka

  7.3. 2010


Milý Jirko, jako jedna z mnoha lidí skládám poklonu Vám a Vaší práci. Jmenuju se Sylva a jsem nyní na mateřské dovolené. Vystudovala jsem sociálně-právní školu a tato citlivá témata mi stále berou dech. Pročítám si Vaše stránky stále dokola a zvažujeme s manželem adopci některého z nešťastných dětí. Zatím Vám ale pošleme nějaké peníze a také jsem poslala odkaz na Vaše stránky všem lidem z tel. a emailového seznamu, tak snad nás brzy bude co nejvíce:) Víc asi udělat zatím nemůžeme.. Moc Vám fandím, obdivuju a přeju jen to nej a nej všem....Sylva

Dobrý den Sylvo, děkuji za poklonu. Jsem rád, že vás moje práce zaujala a že nejste jako ostatní, kteří nad tím jen mávnou rukou. Sociálně právní škola - wuoouh. Chci poděkovat za poslání odkazů na www, propagace je velmi důležitá, jelikož se mezi lidmi občas někdo najde, kdo má srdce a také nemá na zbyt a následně dokáže pomoci. Děkuji vám mnohokrát a přeji hezký den - Jirka

 

5.3. 2010

Dobrý den,
viděla jsem Vás v poř
Sarafina Kaari (8 let)
Od narození má AIDS, kterým se nakazila krví od své matky. Maminka jí zemřela před 2 roky na AIDS. Žije s prababičkou a pěstouny. Spí na hliněné podlaze v domě z plechů a prken..

Více se o Sarafině dozvíte

Poslední přispěvky fóra

fullicibea1976:

A hasty music ringing, sitting in the front passenger seat of the original God of the night to...  více

saremower1986:

Herr Wang fand sich Jacken Gebo
Herr Wang fand sich Jacken Gebote deutlich größer als di...  více

afantrolrei1976:

According to the staff, the fiv
According to the staff, the five-star general merchandis...  více

janyleane:

To mark the opening of the newest store in Berlin, ch...  více

paguarlari1987:

Königliche Hoheit, endlich gefu
Königliche Hoheit, endlich gefunden, ist dies ein Vertra...  více

ltigisazbloc1971:

Compared with the parties about the last high-profile executives stand in microblogging, the d...  více

emelisarch:

nike air max 1 günstig online kaufen Schuh ist s...  víceenglish
Partneři
Asfalt.cz - provádíme opravy a homogenizace silnic, komunikací, chodníků a železničních přejezdů. Dále zajišťujeme opravy spár v komunikacích, opravy propadlých kanalizačních vpustí a šachet a veškeré práce s tímto spojené. Expedice-World.cz Lov mečounů - cestovní agentura DORADA. Destination City Guides By In Your Pocket TOPlist
RF-HOBBY