Nová manažerka záchranného centra v Doldol

V lednu 2021 nastoupila na novou pozici manažerky dětského záchranného centra slečna Mary Ngina Wairimu , která však není zcela novou tváří OMDC. Již v minulosti, přesně v letech 2012 – 2015 jako manažerka centra pracovala a velmi úspěšně. Svou práci přerušila kvůli novým zkušenostem a práci v zahraničí, konkrétně v Číně, kde se zaměřila na obor mezinárodního práva. Zároveň je držitelkou bakalářského titulu v oboru Business Management a Project Managment z Methodist univerzity v Keni.

I přesto, že je jí teprve 29 let, má za sebou mnoho zkušeností v oblasti práce s dětmi jak u místních úřadů, tak i u tak velkých organizací, jako je například USAID.

Dle jejích slov je pro ni nejdůležitější pracovat v takové organizaci, která má nejen hlubší smysl, ale zároveň ji nabídne možnost realizovat své sny a zkušenosti, které v době svého studia a kariéry získala. I proto se rozhodla navrátit zpět do NF OMDC.

 

KARIÉRA

Mary byla zcela první manažerkou dětského záchranného centra v Doldol. Po návratu z Číny se navrátila zpět do Keni, kde pracovala jako projektový manažer v rámci tzv. Simama Project v Nanyuki, který se zaměřoval na děti z ulice. Poté pracovala na místním úřadě, kde se starala o případy nezletilých dětí jako je nucené manželství, dětská obřízka, apod. I proto je jí práce v OMDC natolik blízká, protože právě takové děti NF zachraňuje. V letech 2018-2019 odjela pracovat do Číny, kde by pravděpodobně ještě nějaký ten rok zůstala, ale kvůli Covid-19 se vrátila zpět do Keni.

 

OSOBNÍ ŽIVOT

Mary se narodila 1. června 1991 v Keni. Mluví plynně anglicky, kiswahilsky, mandarinsky a kmenovým jazykem maa. Mezi její koníčky patří hlavně tanec, setkávání se s přáteli a dobrodružství. Je svobodnou matkou, má jedu dcerku jménem Kimberly.