UPDATE: Vánoce

Vážení sponzoři,

 

Velmi nás to mrzí, ale bohužel jsme nuceni kvůli situaci s Covidem-19 zrušit letošní Vánoce.  Vše se mění ze dne na den a podmínky v Keni se ze dne na den zpřísnily.

 

Nemáme bohužel šanci jak dárky k dětem dopravit, ani jak je pořídit za cenu, která by byla shodná s našimi i Vašimi možnostmi (musíme do toho započítat dopravu, která by ve finále vyšla podstatně dráž než samotné dárky). V současné chvíli by se rozpočet pohyboval skoro na úrovni měsíčních výdajů na provoz OMDC, což si nemůžeme za dané situace dovolit.

 

Snažili jsme se však vymyslet jak to udělat, aby děti něco na každý pád dostaly. Podle posledních zpráv je stále v plánu, že se všechny děti vrátí do školy 4. ledna 2021. I z toho důvodu se teď vše zpřísňuje, aby se toto datum mohlo dodržet. Nedávno jsme Vás na FB informovali o tom, že nám UNICEF poskytl balíčky pro děti, mezi kterými byly i školní brašny. Všem dětem musíme tyto brašny dodat a zdokumentovat předání (budou tedy k dispozici i fotografie pro Vás). Chybí nám však dokoupit 39 brašen, které chybí (UNICEF nedodal přesný počet na naše děti), aby dostaly opravdu všechny děti.

 

Nebudeme tedy vybírat peníze na Vánoce, ani do nějaké konkrétní částky, ale pokud by jste měli zájem přispět jakoukoliv korunou na nákup těchto tašek, budeme velmi rádi a vyřešíme to tímto způsobem.

 

Peníze můžete zasílat na číslo účtu 403 424 369/0800 s v.s. vašeho dítěte (pro ty z vás, kteří nemáte u nás nikoho v adopci, napište, prosím, v.s. číslo 200) a do poznámky napište „VÁNOCE“ – necháme ji stejnou ať to zbytečně ještě více nekomplikujeme.

 

Zároveň platí, že můžete zasílat na můj e-mail Vaše dopisy. Prodloužíme termín dodání do 20.12.2020. Zatím nám došlo jen cca 5 kousků, tak neváhejte a pište. Děti budou mít velkou radost. J Dopisy jim nachystáme do jejich nových brašen, kde je najdou. J